Robottolmuimejad

Meie tootevalikust leiad Proscenic robottolmuimejad. Tegemist on suurepäraste koduabilistega, mis teevad Sinu kodu laitmatul puhtaks ning seda turu parima hinna juures. Selleks, et õige robottolmuimeja välja valida, on siin Sulle pisikene spikker:

Proscenic 850T sobib vähenõudlikule kasutajale, kes soovib tublit abimeest hea hinnaga, kuid ei vaja kõiki võimalikke lisasid. 850T saab hakkama kuni 120 m2 suuruste pindadega, kuid meie soovitaks kodudesse, mis jäävad umbes 80 m2 juurde. Oskab põrandaid imeda ja pesta samaaegselt.

Proscenic M8 Pro on tehnika viimane sõna. Robot suudab sama konteineriga teostada nii märg- kui kuivpesu. Kaardistab Sinu kodu ning omab komplektis ka puhastusjaama, mis teeb kasutaja elu ülimalt mugavaks. Pidevat tolmukonteineri puhastustööd pole vaja ette võtta. Lisaks sooritab see robot ka maailmas unikaalset Y-kujulist märgpesu (käib põhimõtteliselt iga koha kolm korda üle).

Proscenic U6 on suurepärane valik, kui Sa ei soovi puhastusjaama. U6 saab hakkama enamike asjadega, millega M8 Pro, kuid ei ühildu puhastusjaamaga. Tal on kaks konteinerit – tolmukonteiner ning kaks ühes tolmu- ja veekonteiner. Robot on mõeldud kodudesse suurusega kuni 200 m2.

Näitan kõiki 4 tulemust

Kuus asja, millele tuleks enne robottolmuimeja soetamist mõelda

Robottolmuimejad on viimastel aastatel tõsiselt oma populaarsust kasvatanud ning tänaseks on Eestis tõenäoliselt rohkem kodusi, kus need olemas on, kui neid, kus nutikat masinat veel pole. Järgnevas artiklis vaatame kiiresti üle mõningad tähtsaimad asjad, mida enne robottolmuimeja ostmist endale selgeks teha.

Miks inimesed pärast robottolmuimeja ostmist pettuda võivad?

Üheks peamiseks põhjuseks võib tõenäoliselt olla see, et robottolmuimeja ei tee seda, mida tootekirjelduses lubatud on.  Võib olla isegi teeb, mis lubatud, kuid ikkagi on ostja ootused palju kõrgemad, kui see, mida ja kuidas robot teha suudab. Väga raske on siinkohal mingeid õpetusi jagada, kuidas sellist olukorda vältida. Võib-olla tasuks meeles pidada lihtsalt seda, et kui robot maksab 200-300 eurot, siis ilmselgelt ei saa sellel olla kõiki kõige nutikamaid funktsioone.

Kindlasti ei taha me öelda, et odavad robottolmuimejad oleks tingimata halvad. Ei ole, kuid arvestama peab, et need on pigem mõeldud väiksematesse kodudesse ning vähem nõudlikumale kasutajale. Hea nipp, mida veel orientiiriks võtta, on see, et arvesta pigem  20% vähema pinnaga kui roboti tootjapoolsed kirjeldused ette näevad.

Millist robottolmuimejat valida?

Kõigepealt tuleks kindlaks teha omaenda soovid ning vajadused. Millele enne otsustamist mõelda?

  • Kui suur on sinu kodu?

Tahes-tahtmata on odavamad robottolmuimejad loodud ikka väiksemate ruumide koristamiseks. Nad ei saa lihtsalt suurtemate pindadega hakkama. Isegi kui nende aku seda lubab, siis võivad nad suures kodus ära eksida või mõne toa vahele jätta.

  • Kas tahad, et sinu kodu oleks lihtsalt korras või soovid ka erinevaid mugavusfunktsioone?

Soodsamad robotid ei võimalda tavaliselt virtuaalseinu, ega muid sarnaseid põnevaid funktsioone. Neid saab ise käsitsi kindlasse tuppa viia ja sinna koristama jätta. Tegelikult on ülimugav saata robot aplikatsiooni abil vaid näiteks mustaks saanud esikut koristama. Või määrata lastetoale ajutine virtuaalsein, et robot mänguasju täis tuppa koristama ei läheks. Nutikamad masinad, nagu näiteks M8 Pro, selliseid võimalusi pakuvad.

  • Kas tahad, et robotil oleks ka mopifunktsioon?

Tänapäeval on turul juba ka mitmeid soodsamas hinnaklassis olevaid robottolmuimejaid, mis märgpesuga sama hästi hakkama saavad kui kallimad versioonid. Niisiis pole vajadus märgpesu järgi iseenesest põhjuseks, et kindlasti kallim robot valida. Näiteks Proscenic 850T mopifunktsioon on igati arvestatav. Täielikku tipptaset pakuvad aga robottolmuimejad U6 ja M8Pro, mis suudavad nii märg- kui kuivpesu samaaegselt teha.

Millega kindlasti robotit soetades arvestama peab?

Robottolmuimejat, mis mitte kuhugi kinni ei jääks, pole olemas.

Robottolmuimejad ei ole veel nii targad, et nad oskaks ennast juhtmest, sisse imetud kardinast või vaiba narmastest edukalt vabastada. Mõnikord see muidugi õnnestub, kuid enamjaolt mitte. Pärast robottolmuimeja ostmist saad ilmselt paari kasutuskorraga aru, millised kohad Sinu kodus on robotile üle jõu käivad ning seejärel saad need enne igat imemiskorda likvideerida või siis oma kodust üldse eemaldada.

Üldiselt tekitavad robottolmuimejatele liikumisraskusi järgnevad elemendid:

  • Pehmed või pikkade narmastega vaibad. Pehmete vaipade all peetakse silmas neid, mille robot kortsu lükkab ning siis nende peale kinni jääb. Narmad võib ta endale lihtsalt “sisse süüa” ning seejärel seisma jääda. Tavaliselt ei saa robotid hästi hakkama ka igasuguste väikeste vannitoavaipade ja muude säärastega. Ka neid kipuvad nad põrandatel ringi liigutama ning kortsu lükkama.
  • Pikad, põrandale vajunud kardinad. Kui Sul kodus sellised on, siis võid kindel olla, et robot need nahka paneb ning seejärel seisma jääb. Kardinaid ei tohiks meie kogemusel selline asi rikkuda (kui need just lumivalged poled), kuid targem oleks need ikkagi enne masina tööle saatmist üles tõsta.
  • Juhtmepuntrad. Ka juhtmepundardesse võib robot kinni jääda. Isegi kui ta seda ei tee, siis on tal sealt raske koristada. Tegelikult on põrandal vedelevad juhtmed ka muidu ohtlikud ning need võiksid Sa niikuinii korrastada ja põrandalt eemaldada.

Robottolmuimeja ei tee vaipu puhtaks

Ka see on paraku fakt, et kui Sul on kodus näiteks lambanahk või mõni muu ülimalt pehme vaip, siis robottolmuimeja lihtsalt ei saa sealt kõike tolmu ning mustust kätte. Olgu ta kui hea tahes, see pole lihtsalt võimalik. Sama võib öelda porivaipade kohta. Nendest peab tolmu aeg-ajalt välja kloppima.

Mopifunktsiooniga robottolmuimeja ei pese põrandat puhtaks

Mopifunktsioon on robottolmuimejate juures üsnagi uueks leiutiseks, seega jah, mitte ükski masin ei suuda hetkel teha mopiga põrandat samaväärselt puhtaks, kui Sa seda ise käsimopiga teeks. Nii et ära põrandapesu vaid roboti hooleks jäta. Küll aga saab mopiga robottolmuimeja hakkama kergemate plekkidega ning aitab põranda puhtaks tegemisele pärast tolmu imemist kõvasti kaasa.

Millist robottolmuimejat osta?

Proscenic M8 Pro on robottolmuimeja kõige nõudlikumale inimesele, see on varustatud kõigi moodsaimate lisafunktsioonidega ning selle komplektis on ka puhastusjaam. M8 Pro sobib tootja sõnul kuni 300 m2 suurustesse kodudesse. Meie soovitus oleks kuni ca 250 m2 suurune koristuspind. Loe täpsemat kirjeldust siit.

Proscenic U6 on M8 Pro eelkäija M7 Pro edasiarendus. Muud vahet M7 Pro-l ja U6-l ei ole, kui see, et U6 suudab lisaks põrandate puhtaks imemisele neid ka samaaegselt pesta. M7 Pro suudab küll pesta, aga mitte samaaegselt tolmu imeda. U6 ei ühildu puhastusjaamaga.

Proscenic 850T on soodne mopiga robottolmuimeja ilma märkimisväärsete lisafunktsioonideta. Sobib tootja sõnul kuni 120 m2 suurustesse kodudesse. Meie soovitus oleks kuni ca 80 m2 suurune koristuspind. Sobib ideaalselt väiksematesse korteritesse, kontoritubadesse või teise robotina näiteks eramaja teist korrust korras hoidma. Loe täpsemat kirjeldust siit.

Pööra tähelepanu ka järelteenindusele

Ostes oma uue robottolmuimeja kuskilt suurest veebikaubamajast või jällegi vastupidiselt tundmatust veebipoest, jääb klient tihtipeale pärast tehingu sooritamist oma hädadega üksi. Meie puhul see nii ei ole. Harvad pole juhused, kui oleme aidanud kliendil telefoni teel robotit mobiilirakendusse ühendada või seadistada. Mõnedel juhtudel oleme isegi ise kohapeale läinud, et tagada robottolmuimeja efektiivne töö ning ülesseadistus.

Robottolmuimeja valimine – küsimused, mida eneselt enne otsuse tegemist küsida

Miks vajad robottolmuimejat?

Tulevik on käes ning robotid teevad meie eest kõike: autod sõidavad ise, droonid navigeerivad taevas ning robottolmuimejad oskavad ümber mööbli ise sõita. Robottolmuimeja hoiab kõik võrdlemisi puhtana ilma, et sa peaksid palkama koristajat või oma lapsi seda tegema panna.

Robottolmuimeja ei asenda klassikalist tolmuimejat täielikult, aga see on suureks abiks kõikvõimalike asjade üleskorjamisel, mis erinevates ruumides elades meist maha jäävad: toidujäätmed, kassiliiv, kõikvõimalikud karvad, tolmurullid jpm. Samuti sobivad nad kontorisse. Vimane asi mille peale sa tiheda graafiku alusel töötades mõtlema peab, et miks põrand on mustust täis. Paljusid robottolmuimejaid saab programmeerida töötama kord päevas või mitu korda nädalas ning mitmetega tuleb kaasa vastav rakendus. Kui sulle teevad muret tolm ja allergiad siis peaksid teadma, et paljudel tolmuimejate mudelitel on kaasas ka HEPA filter.

Kui suur on sinu kodu?

Olulised asjad kõige enne: enne kui ostlema ruttad vaata üle, kui suur on sinu maja. Mõned mudelid nagu näiteks 830P töötab kõige paremini väikeses keskkonnas ent samas mudelid nagu M8 ning M8 Pro on mõeldud palju mahukamate hoonete (kuni lausa 300 ruutmeetrit) või tubade koristamiseks. Sinu valik sõltubki üldiselt sinu kodu suurusest.

Samuti peaksid välja uurima, kui palju on sinu mööbli all vaba ruumi, et robot sealt läbi mahuks. Lasernavigatsiooni ning tube kaardistavad robottolmuimejad on üldiselt kõrged seega nad ei mahu väga lihtsalt kappide ja voodite alla. Nii M8 kui M8 Pro on 9,8 cm kõrged, kuid harva pole juhus kui robottolmuimeja on üle 10 sentimeetri kõrge. Sellised isendid on küll tavaliselt just need kõige nutikamad, sest kaardistavad sinu kodu ning vajadus kõrguse järele on tingitud “majakast” nende peal.

Vähemnutikad robottolmuimejad on, aga näiteks kõigest 7,5cm (850T) kõrged ning pääsevad tänu sellele kitsastes kohtades paremini liikuma.

On sul kodus puitpõrand või vaibad?

Enamus robottolmuimejate mudeleid saab hakkama mõlemat tüüpi põrandaga, aga on olemas ka spetsiifilisi versioone, mis vastavad ühele või teisele kõige paremini. Kõik meie tootevalikus olevad robottolmuimejad on võimelised tunnetama, kui aluspinnas on toimunud järsk muutus ning saab ka vastavalt oma mootori intensiivsust korrigeerida.

Kui sul on kodus väga vähe pinda ning ainult puitpõrandad, siis void leida adekvaatse abilise juba ka võib-olla nii vähe kui paarisaja Euro eest. Kui soovid, aga midagi paremat, siis tuleb välja käia natukene rohkem.

Mis puudutab põrandapinda, olgu see siis pehme või kõva, siis meie robottolmuimejate juures pole tegelikult vahet, millist valida. Need on kõik võimsad ning tõstavad automaatselt pehmele vaibale sattudes ise võimsust.

Kas sul on koeri või kasse?

Õnneks on paljud tootjad võtnud enda peale masinate loomise, mis on võimelised koduloomade tagant koristama. Mitmed mudelid turul saavad karvadest jagu lihtsalt, olenemata kas need pärinevad koera või kassi kasukast. Kui sa kannatad allergiate küüsis siis paljud robottolmuimejad tulevad koos HEPA filtriga, mis võimaldab ärritajad kodust eemaldada.

Miinus kogu asja juures on muidugi see, et kui sa lased masinal pidevalt oma koduloomade tagant koristada, pead olema valmis tegema ka palju hooldustöid. Asjad nagu rullharjad, külgedele käivad harjad ja HEPA filtrid on osad, mida tuleb üpris regulaarselt vahetada.Samuti pead meeles pidama masinas peituva tolmukoti pidevat tühjendamist, kui lased tal igapäevaselt oma kassi järgi koristada. Vastasel korral saab masin täis. Proovi leida tolmukonteiner mis on suurem kui 600ml, et sa peaks vähem muretsema pideva tühjendamise pärast. Väiksemad konteinerid saavad tõenäoliselt täis ühekordsel kasutamisel. Siinkohal tuleb muidugi appi jällegi Proscenic M8 Pro, millel on olemas ka puhastusjaam.

Kas sulle on oluline robottolmuimeja Wi-Fi võimekus?

Internet on hämmastav asi, mis võimaldab meil püsida ühenduses teiste inimeste ja ka kodumasinatega. On teada-tuntud fakt, et kuigi nii mitmed tootjad pakuvad aplikatsioone, siis ei tööta need alati just 100% niiviisi nagu võiksid. Ütleme ausalt ära, et ka meie poolt müüdavate aplikatsioonide kasutamine võib vahete-vahel üpriski tülikas olla. Samas võime täie kindlusega väita, et need töötavad ning kasutame neid ise igapäevaselt. Samuti aitame oma kliente igasuguste ühildamiste ning muude äpiga seonduvate küsimustega, mis esile võivad kerkida.

Kui robottolmuimejal on rakenduse toetus siis ilmselt on tal olemas ka Amazon Alexa ja Google Assistant integratsiooni võimalused. Kui see on tõsi siis on võimalik oma robottolmuimejale anda häälkäsklusi nagu näiteks ”Hakka koristama!” ning masin hakkabki tegutsema. Ilmselgelt on see võimekus olemas kõikidele meie valikus olebatel robottolmuimejatel.

Aku mahutavus on robottolmuimeja juures oluliseks näitajaks

Aku on robottolmuimeja üheks tähtsaimaks komponendiks ning tähtis on selle juures just seadme mahutavus. Põhimõtteliselt on nii, et mida suurema mahutavusega on robottolmuimeja aku, seda suurema pinna ta ära koristada suudab.

Ei maksa väga tõsiselt võtta jutte, et robottolmuimejate aku suurus pole tähtis, sest et need (küll vaid osad) lähevad aku tühjaks saades ise laadima ning jätkavad pooleli jäänud kohast. Seda sellepärast, et üldiselt võtab robottolmuimeja laadimine aega 3-4 tundi ning see pole lihtsalt adekvaatne lahendus kui kogu kodu või pinna koristamine koos laadimisega näiteks 8 tundi aega võtaks.

Keskmise robottolmuimeja tööaeg on umbes poolteist tundi. Meie 850T peab tavalisel täärežiimil vastu aga kuni 2 ning M8 ning M8 Pro lausa üle 3 tunni.

Robottolmuimejatest üldiselt ning detailsemalt nende erinevustest

Robottolmuimeja omamine pole enam ammu teab mis ime. Tänapäeval on paljudes Eesti kodudes robottolmuimeja põrandate koristamise kas osaliselt või siis juba ka täielikult üle võtnud. Järgnevas lõigus vaatame üle, millised on robottolmuimejate peamised erinevused ning mis eristab soodsamaid kallimatest masinatest.

Siinkohal ei mõtle me funktsioone nagu näiteks märgpesu või koristamise lõppedes laadima minemine. Sellised võimalused on pea igal isendil. Silmas peame hoopiski nende nutikust ehk kaardistamise- ning navigatsioonivõimet.

Üldjuhul jagunevad robottolmuimejad oma navigeerimisoskuse poolest kolme kategooriasse:

  • robottolmuimejad, mis muudavad suunda takistusega kohtudes;
  • robottolmuimejad, mis kasutavad ringi liikumiseks güroskoopi;
  • robottolmuimejad, mis kasutavad ringi liikumiseks infrapuna laserit või lidarit.

Takistustele reageerivad robottolmuimejad

Esimesse kategooriasse kuuluvad üldiselt kõige odavamad robottolmuimejad. Need masinad liiguvad niikaua sirgjooneliselt, kuni kohtuvad takistusega. Takistusega põrkudes muudavad nad oma suunda ning liiguvad sirgjooneliselt edasi järgnevas suunas. Sellised isendid jätavad tihtipeale suurtematel aladel mitmeid kohti katmata ning ei pruugi tänapäeval enam kõige optimaalsemaks lahenduseks olla.

Sellistel masinatel kulub tavaliselt kodu koristamise peale ka rohkem aega. Uuringute järgi peavad nad teatud ala puhastamiseks nägema vaeva koguni kolm korda rohkem, kui seda kulutab uuema generatsiooni robottolmuimeja.

Meie tootevalikus sellist navigatsioonisüsteemi kasutavaid robottolmuimejaid ei ole.

Takistuste abil navigeeriva robottolmuimeja teekond
Takistuste abil navigeeriva robottolmuimeja teekond

Nagu pildilt näha, jätab selline robottolmuimeja tihtipeale mõningad alad üle käimata.

Güroskoobi abil navigeerivad robottolmuimejad

Järgmiseks vaatame robottolmuimejaid, mis kasutavad navigeerimiseks güroskoop-tehnoloogiat. Selline robottolmuimeja kasutab oma asukoha kindlakstegemiseks arvuti, liikumissensorite ning pöörlevate sensorite ehk güroskoopide abi. Robottolmuimeja määrab oma asukoha võttes arvesse oma liikumiskiirust ning eelnevat positsiooni.

Sellised robottolmuimejad suudavad juba sik-sakilise koristusteekonna asemel rakendada süstemaatilist koristamist ning teevad tänu sellele tööd palju efektiivsemalt ning kvaliteetsemalt. Güroskoop-tehnoloogiat kasutavad seadmed jagavad ruumid virtuaalselt väiksemateks aladeks ning koristavad need üksteise järel ära.

Säärane robottolmuimeja suudab moodustada oma koristusteekonnast ka algupärase kaardi, kuid detailse kaardiga, mida pärast eraldi käskluste jagamiseks kasutada, see hakkama ei saa. Võrreldes takistustele reageerivate robotitega on güro-robottolmuimejad natukene kallimad, kuid kindlasti mitte rahakotti lõhki ajavad. Meie tootevalikus on sääraseks masinaks 850T.

Robottolmuimejad, mis kasutavad navigeerimiseks lasereid

Laserite abil navigeerivad robottolmuimejad on need kõige nutikamad. Lasertehnoloogia aitab neil ülikiirelt identifitseerida erinevad objektid, takistused ja seinad ning määrata nende kaugus. Sama (küll märksa arenenumat) tehnoloogiat kasutavad näiteks ka Uberi iseseisvalt sõitvad autod.

Säärane tehnoloogia võimaldab robottolmuimejal töötada võimalikult efektiivselt ning mitte vahele jätta kohti, mida teised puhastamata jätavad.

Lisaks võimaldab see koostöös SLAM tehnoloogiaga kaardistada Sinu kodu ning luua sellest reaalajas kaardi. Loodud kaardid võimaldavad Sul robottolmuimeja kõiki nutikaid funktsioone kasutada. Näiteks võid joonistada neile kaartidele virtuaalseinad või tsoonid, kuhu Sa ei taha, et robot läheks.

Samuti oskavad enamik säärastest masinatest koristada käsu peale vaid konkreetseid ruume või alasid. See tähendab seda, et kui Sul vajab koristamist vaid esik, siis saad robottolmuimeja mugavalt aplikatsiooni kaudu esikut koristama saata. Kui lisaks on köök mustaks saanud, võimaldab kaardi loonud robottolmuimeja ennast ka näiteks ainult kööki ja esikusse koristama suunata.

Sellised masinad meie valikus on  M8 Pro, M7 Pro ja U6.

Proscenic robottolmuimejad

Proscenic toodab ning arendab välja erinevaid kodumasinaid juba 1998. aastast. Kui alguses teenindati peamiselt Jaapani turgu, on nüüd lisaks Aasiale laienetud ka Euroopasse ning ettevõte omab esindusi nii Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Taanis, Norras, Rootsis, Šveitsis, Austrias, Rumeenias, Bulgaarias, Poolas, Venemaal, Ukrainas kui ka Türgis. Viimaste aastate jooksul on jõuliselt laienetud ka Ameerikasse.

Lisaks robottolmuimejatele toodab Proscenic varstolmuimejaid ja õhupuhastajaid.

Meie parim robottolmuimeja aastal 2021

Kuigi lähtume põhimõttest, et robottolmuimeja valimisel on esmatähtis omaenese koduga arvestamine, siis ilmselgelt on mõningad meie mudelid teistest omaduste poolest üle.

Nii M7 Pro, M8 Pro kui U6 robottolmuimeja saab oma  põhiliste ülesannetega ehk põranda puhastamisega suurepäraselt hakkama ning lisaks sellele on robotitel ka märkimisväärsed lisafunktsioonid, mis neid konkurentidest eristavad.

M8 Pro-l on näiteks komplektis ka puhastusjaam, kuhu robot tolmukonteinerit tühjendamas käib. Selliseid masinaid pole turul väga palju.

U6, M7 Pro ja M8 Pro eristuvad konkurentidest oma Y-kujulise märgpesu funktsiooni tõttu. See patenteeritud liikumisviis tagab mopifunktsiooni kasutades suurema tõhususe ning puhtama põranda. Kui muidu mopifunktsioon tähendab vaid niiske lapiga edasi-tagasi sõitmist, siis meie nimetatud mudelid teevad tõsiseltvõetavat pesemisliigutust.

Seega, kui meie peaksime enda valikust valima välja parima robottolmuimeja, siis oleks selleks ilmselgelt M8 Pro.

Meie robottolmuimeja kogemus

Oleme aastaid testinud ning katsetanud erinevad kodumasinad. Seal hulgas ka robottolmuimejaid. Võime täie julgusega öelda, et meie robottolmuimejad on turul kindlasti parimate killast. Y-kujuline mopisüsteem on konkurentidel veel “kaardistamata territoorium” ning ka imamisvõimsuselt jäävad enamik meie masinatele alla.

Lisaks eelnevale pakume meie poest ostetud klientidele täielikku tugi nii masina ostmise-, seadistamise- kui hooldusprotsessi juures. Garantii- ning parandustöid teostame Eestis kohapeal, mis tähendab seda, et ükskõik, millised rikked saavad lahendatud kiirelt ning operatiivselt.

Kokkuvõtteks robottolmuimeja valimise kohta

Loodetavasti said siit artiklist vähegi aimu, mida robottolmuimeja soetamisel tähele tuleks panna ning millist Sul endalgi vaja võiks minna.

Kui tekkis lisaküsimusi, siis võta meiega ühendust: info@mybot.ee või helista numbril +372 53848289.

myBot.ee meeskond

Scroll to Top