Robottolmuimejad

Meie tootevalikust leiad Proscenic robottolmuimejad. Tegemist on suurepäraste koduabilistega, mis teevad Sinu kodu laitmatul puhtaks ning seda turu parima hinna juures.

Selleks, et õige robottolmuimeja välja valida, on siin Sulle pisikene spikker:

Proscenic 850T – Sobib vähenõudlikule kasutajale, kes soovib tublit abimeest hea hinnaga, kuid ei vaja kõiki võimalikke lisasid. Ta saab hakkama kuni 120 m2 suuruste pindadega, kuid meie soovitaks kodudesse, mis jäävad umbes 80 m2 juurde. Oskab põrandaid imeda ja pesta samaaegselt.
Proscenic M7 Pro – Nutikas robottolmuimeja, millel on olemas kõik moodsad funktsioonid ning omadused. Sobib nõudlikumale kasutajale, kes soovib, et tema robottolmuimeja oleks tõeliselt tark. Suudab sooritada nii märgpesu kui põrandaimu järjekorras. Ühildub, aga puhastusjaamaga, mis muudab robottolmuimeja töö olulisemalt autonoomsemaks.
Proscenic U6 – U6 on alternatiiv M7 Pro-le. See suudab üheaegselt sooritada nii märgpesu kui põrandaimu. Erinevalt M7-st on tema pealispind stiilselt hall, kuid arendatud märgpesu funktsiooni tõttu ei ühildu puhastusjaamaga. Sobib inimesele, kes eelistab efektiivsemakt põrandapesu puhastusjaama võimalusele.

Kui soovid lisainfot, mida robottolmuimeja valimisel arvestada, siis kiika siia.

Näitan kõiki 4 tulemust

Robottolmuimejad ning nende erinevused

Robottolmuimeja omamine pole enam ammu teab mis ime. Tänapäeval on paljudes Eesti kodudes robottolmuimeja põrandate koristamise kas osaliselt või siis juba ka täielikult üle võtnud. Järgnevas lõigus vaatame üle, millised on robottolmuimejate peamised erinevused ning mis eristab soodsamaid kallimatest masinatest.

Siinkohal ei mõtle me funktsioone nagu näiteks märgpesu või koristamise lõppedes laadima minemine. Sellised võimalused on pea igal isendil. Silmas peame hoopiski nende nutikust ehk kaardistamise- ning navigatsioonivõimet.

Üldjuhul jagunevad robottolmuimejad oma navigeerimisoskuse poolest kolme kategooriasse:

  • robottolmuimejad, mis muudavad suunda takistusega kohtudes;
  • robottolmuimejad, mis kasutavad ringi liikumiseks güroskoopi;
  • robottolmuimejad, mis kasutavad ringi liikumiseks infrapuna laserit või lidarit.

Takistustele reageerivad robottolmuimejad
Esimesse kategooriasse kuuluvad üldiselt kõige odavamad robottolmuimejad. Need masinad liiguvad niikaua sirgjooneliselt, kuni kohtuvad takistusega. Takistusega põrkudes muudavad nad oma suunda ning liiguvad sirgjooneliselt edasi järgnevas suunas. Sellised isendid jätavad tihtipeale suurtematel aladel mitmeid kohti katmata ning ei pruugi tänapäeval enam kõige optimaalsemaks lahenduseks olla.

Sellistel masinatel kulub tavaliselt kodu koristamise peale ka rohkem aega. Uuringute järgi peavad nad teatud ala puhastamiseks nägema vaeva koguni kolm korda rohkem, kui seda kulutab uuema generatsiooni robottolmuimeja.

Meie tootevalikus sellist navigatsioonisüsteemi kasutavaid robottolmuimejaid ei ole.

Takistuste abil navigeeriva robottolmuimeja teekond
Takistuste abil navigeeriva robottolmuimeja teekond

Nagu pildilt näha, jätab selline robottolmuimeja tihtipeale mõningad alad üle käimata.

Güroskoobi abil navigeerivad robottolmuimejad

Järgmiseks vaatame robottolmuimejaid, mis kasutavad navigeerimiseks güroskoop-tehnoloogiat. Selline robottolmuimeja kasutab oma asukoha kindlakstegemiseks arvuti, liikumissensorite ning pöörlevate sensorite ehk güroskoopide abi. Robottolmuimeja määrab oma asukoha võttes arvesse oma liikumiskiirust ning eelnevat positsiooni.

Sellised robottolmuimejad suudavad juba sik-sakilise koristusteekonna asemel rakendada süstemaatilist koristamist ning teevad tänu sellele tööd palju efektiivsemalt ning kvaliteetsemalt. Güroskoop-tehnoloogiat kasutavad seadmed jagavad ruumid virtuaalselt väiksemateks aladeks ning koristavad need üksteise järel ära.

Säärane robottolmuimeja suudab moodustada oma koristusteekonnast ka algupärase kaardi, kuid detailse kaardiga, mida pärast eraldi käskluste jagamiseks kasutada, see hakkama ei saa. Võrreldes takistustele reageerivate robotitega on güro-robottolmuimejad natukene kallimad, kuid kindlasti mitte rahakotti lõhki ajavad. Meie tootevalikus on sääraseks masinateks 850T ja 830P.

Robottolmuimejad, mis kasutavad navigeerimiseks lasereid

Laserite abil navigeerivad robottolmuimejad on need kõige nutikamad. Lasertehnoloogia aitab neil ülikiirelt identifitseerida erinevad objektid, takistused ja seinad ning määrata nende kaugus. Sama (küll märksa arenenumat) tehnoloogiat kasutavad näiteks ka Uberi iseseisvalt sõitvad autod.

Säärane tehnoloogia võimaldab robottolmuimejal töötada võimalikult efektiivselt ning mitte vahele jätta kohti, mida teised puhastamata jätavad.

Lisaks võimaldab see koostöös SLAM tehnoloogiaga kaardistada Sinu kodu ning luua sellest reaalajas kaardi. Loodud kaardid võimaldavad Sul robottolmuimeja kõiki nutikaid funktsioone kasutada. Näiteks võid joonistada neile kaartidele virtuaalseinad või tsoonid, kuhu Sa ei taha, et robot läheks.

Samuti oskavad enamik säärastest masinatest koristada käsu peale vaid konkreetseid ruume või alasid. See tähendab seda, et kui Sul vajab koristamist vaid esik, siis saad robottolmuimeja mugavalt aplikatsiooni kaudu esikut koristama saata. Kui lisaks on köök mustaks saanud, võimaldab kaardi loonud robottolmuimeja ennast ka näiteks ainult kööki ja esikusse koristama suunata.

Sellised masinad meie valikus on M7 Pro ja U6.

Proscenic robottolmuimejad

Proscenic toodab ning arendab välja erinevaid kodumasinaid juba 1998. aastast. Kui alguses teenindati peamiselt Jaapani turgu, on nüüd lisaks Aasiale laienetud ka Euroopasse ning ettevõte omab esindusi nii Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Taanis, Norras, Rootsis, Šveitsis, Austrias, Rumeenias, Bulgaarias, Poolas, Venemaal, Ukrainas kui ka Türgis. Viimaste aastate jooksul on jõuliselt laienetud ka Ameerikasse.

Lisaks robottolmuimejatele toodab Proscenic varstolmuimejaid ja õhuniisutajaid.

Meie parim robottolmuimeja

Kuigi lähtume põhimõttest, et robottolmuimeja valimisel on esmatähtis omaenese koduga arvestamine, siis ilmselgelt on mõningad meie mudelid teistest omaduste poolest üle.

Nii M7 Pro kui U6 robottolmuimeja saavad oma  põhiliste ülesannetega ehk põranda puhastamisega suurepäraselt hakkama ning lisaks sellele on mõlemal ka märkimisväärsed lisafunktsioonid, mis neid konkurentidest eristab.

M7-le on näiteks võimalik juurde soetada puhastusjaam ning seda põhimõtteliselt kaks korda odavamalt, kui seda teised tootjad pakuvad.  Puhastusjaamadega robottolmuimejaid on turul väga vähe saada.

U6 eristub konkurentidest jällegi oma Y kujulise märgpesu funktsiooni tõttu. See patenteeritud liikumisviis tagab mopifunktsiooni kasutades suurema tõhususe ning puhtama põranda. Selles võid kindel olla. 

Seega, kui meie peaksime enda valikust valima välja parima robottolmuimeja, siis oleks selleks ilmselgelt kas M7 Pro või U6.

Scroll to Top