Aknapesurobotid

Aknapesurobot peseb aknaid, klaaspindu, peegleid ja seinu. Enampole vaja redelil turnida ega oma tervist ohtu seada. Juhtmega aknapesurobot töötab järjest ilma vahepeal laadimist vajamata.

VAJUTA SIIA JA LIIGU EDASI MEIE UUDE VEEBIPOODI Oleme kolinud uuele veebilehele. Kõik meie tooted ning teenused on kättesaadaval sealt, kust neid kohe ka osta saate.

Näitan kõiki 2 tulemust

 • -38% aknapesurobot
  Aknapesurobotid

  Aknapesurobot iBeeasy Winbee 770

  Original price was: 399,00 €.Current price is: 249,00 €.
 • -20% WINBOT W1 PRO
  Aknapesurobotid

  Winbot W1 Pro

  Original price was: 499,00 €.Current price is: 399,00 €.

Enamusele meist ei meeldi igapäevased majapidamistööd. Iga aastaga tuleb kodudesse järjest rohkem abilisi – robottolmuimejad, varstolmuimejad ja viimastel aastatel ka aknapesurobotid. Kaugel pole enam aeg, kus droonid tolmu oskavad pühkida.

Viimasel ajal on järjest rohkem populaarsust kogunud aknapesurobotid. Need on tõhusad abilised mitte ainult kodudes vaid ka väikestes ettevõtetes, kus klientidele hea mulje jätmine on väga oluline.

Pole tähtis, kas Sul on raskesti ligipääsetavad aknad või Sa lihtsalt ei taha seda tööd enam kunagi teha, aknapesurobot õigustab ennast kasvõi aja kokkuhoiu mõttes.

Loe edasi ja saad teada, mida aknapesurobotit ostes tähele panna.

Magnetid või vaakum

Aknapesuroboteid on kahte tüüpi. Varasemad mudelid kasutasid aknal püsimiseks magnetit. Uuema aja mudelid on pigem vaakumiga. Kuna mootorite ja vaakumite tehnoloogia on märkimisväärselt edasi arenenud, siis uuemad robotid on magnetitest loobunud.

Sellest hoolimata on magnetiliste mudelite üks peamisi eeliseid see, et Sa ei pea muretsema turvalisuse pärast. Magnet hoiab robotit kindlalt klaasi küljes. Miinuseks on aga, et magneti kinnitamine teisele poole klaasi ei ole alati võimalik.

Vaakumiga aknapesurobotid on viimase paari aasta jooksul üha tavalisemad. Pole raske mõista, miks, kui sa näed, kui võimsaks see tehnoloogia on muutunud. Neid saab kasutada peaaegu kõikjal, paljud mudelid on võimelised ka kaldaknaid puhastama. Magnetiga aknapesurobotitega võrreldes on nad aga kahjuks veel palju mürarikkamad. Loota on, et tehnoloogia areneb pidevalt ja müra on võimalik vähendada.

Teine võimalik negatiivne külg vaakumiga aknapesurobotite puhul on vajadus kinnitada turvaköis, et vältida õnnetusi. See pole küll teab mis suur töö, kuid siiski lisategevus. Tegelikkuses on varuakutehnoloogia paranedes oluliselt vähenenud vaakumiga aknapesurobotite kukkumise oht.

Tänapäeval kasutab valdav enamus kvaliteetsetest aknapesurobotitest vaakummootorit. Vaatamata negatiivsetele külgedele on nad suhteliselt kiiremad, jätavad vähem triipe ja töötavad erinevatel pindadel nagu peeglid, seinad ja isegi põrandad.

Enne aknapesuroboti kasutamist ebaühtlasel pinnal peaksid alati kontrollima oma konkreetse seadme kasutusjuhendit.

Kuidas aknapesurobotid töötavad

Olenemata sellest, kuidas nad klaasi külge kinnitatakse, liiguvad robotid rataste või roomikute abil. Aknapuhastusroboti põhja all on mikrokiust mopp, mille sisse mustus jääb, kui robot mööda klaasi liigub.

Milline on hea aknapesurobot?

See, mis muudab aknapuhastusroboti heaks või halvaks, sõltub suuresti sellest, millised on Sinu vajadused. Enne ostu tegemist pead endalt küsima, milliseid aknaid tuleb puhastada, kui palju neid on ja kui tihti seda tuleb teha.

Selge on see, et keskmise majaomaniku, korteri omaniku või väikeettevõtte omaniku vajadused on väga erinevad. Mida üks inimene peab heaks robotiks, ei pruugi olla seda teise jaoks. Väga vähesed aknapesurobotid suudavad kõikidele meele järgi olla.

Suurus, kuju ja kaal

Aknapesuroboti suurusest sõltub paljuski see, kui suuri või väikeseid aknaid see suudab puhastada. Kui Sul on vaja palju väikseid aknaid puhastada, ei ole mõõtmetelt suure roboti hankimine mõttekas. Kel on aga palju suuri aknaid pesta, peaks pigem ostma mõõtudelt suure roboti.

Roboti kuju on samuti tähtis. Näiteks ei saa kahekordsete pöörlevate moppidega mudelid akende nurkadesse liikuda, kuid on väga head ümmarguste akende puhastamiseks.

Kui roboti ostmist planeerid, peaksid ka teadma, et mitte kõik klaasid ei pea roboti kaalule vastu. Kui Sinu majal on väga õhukeste klaasidega vanaaegsed aknad, siis uuri kindlasti roboti spetsifikatsiooni. Uuemate mudelitega sellist probleemi ei pruugi olla, kuid parem karta kui kahetseda!

Mootori kvaliteet

Mootor on tõenäoliselt iga aknapesuroboti kõige tähtsam osa. Selle kvaliteet mitte ainult ei mõjuta imemisvõimsust, vaid ka liikumise kiirust ja isegi seda, kui valju heli robot töötades teeb. Kindlasti valivad kliendid pigem kiiremini ja vaiksema ning turvaliselt töötava mudeli.

Praeguse aja vaakumiga aknapesurobotid teevad siiski veel päris valju heli.

Ohutus

Mis tahes aknapuhastusrobot on kopsakas investeering, ostja tahab olla kindel, et toode on turvaline. Vaakumiga aknapesurobotitel on kohustuslik turvaköis, kuid tootjad on turvalisuse eesmärgil lisanud vooluvõrgust töötavale robotile ka varuaku. See hoiab roboti peale voolu katkemist veel 20 minutit pinnal kinni.

Robotitel on ka häire andmiseks LED tuled ja helisignaal. Mõned uuemad mudelid on sellised, kus hoiatav piiksumine on asendatud häälhoiatusega. Tihti kasutajad ei pane piikse tähele ja seepärast on tootjad lisanud sõnalise hoiatuse.

Tehisintellekt

Tänapäevased aknapesurobotid töötavad tehisintellekti abil, lihtsamad masinad kasutavad juhuslikke marsruute. Seetõttu on ka tehisintellektiga masinad kiiremad, neil kulub akna süstemaatiliseks pesemiseks vähem aega. Andurid teevad kindlaks akna servad ja robot liigub nii, et ei raiska aega kogu pinna puhastamisel. Põhiline on see, et mida parem on robotit juhtiv tehnoloogia, seda rahulolevam on kasutaja.

Lisafunktsioonid

Aknapesurobotite turul on viimase paari aasta jooksul olnud palju uuendusi. Üks uutest funktsioonidest, mida üha enam nõutakse, on automatiseeritud pihustid.

Samuti on paljudel robotitel mobiilirakendus, mille kaudu robotit juhtida saab. Enamasti on aknapesurobotil siiski vaid pult.

Mida veel enne ostu uurida?

Toitekaabli pikkus. Peaksid teadma, kui pikk on roboti voolukaabel ja kus on Sinu kodus pistikud. Kaalu kindlasti, kas soovid või vajad pikenduskaablit.

Mopid. Kuigi enamik aknapesurobotite moppidest on masinpestavad ja kvaliteetsest mikrokiust, ei kesta need siiski igavesti. Seega tasuks üle vaadata ka kuluosade hinnad. Selleks, et moppide eluiga pikendada, peaksid neid peale kasutamist pesema.

Kui kasulikud on aknapesurobotid?

Kui kasulik on aknapuhastusrobot taandub sellele, miks sa seda vajad. Näiteks peaks iga väikeettevõte, millel on palju suuri aknaid, aknapesuroboti soetamist tõsiselt kaaluma. See on väike kulu, et tagada, et äri jätab klientidele hea mulje ja töötajad ei pea selle nimel aknaid pesema.

Samuti on majaomanikud aknapesuroboti kasutamisega plussis – tavaliselt on majal mitu korrust ning tänapäeval ka kõrged aknad. Et neid kõiki pidevalt puhtana hoida, on vaja päris palju vaeva näha.

Kuidas aknapesurobotit kasutada?

Enamikku neist masinatest on lihtne seadistada ja kasutada. Alustage kasutusjuhendist – selles on olulist infot ja ka näpunäiteid parima tulemuse saamiseks.

Ühenda toite- ja ohutuskaablid. Veendu, et mikrokiudlapp on korralikult paigas, pihusta sellele aknapesuvedelikku, lülita robot sisse ja aseta klaasile. Nüüd vajuta käivitusnuppu.

Robot annab märku, kui ta on oma tsükli lõpetanud ja on aeg see järgmisele aknale kinnitada.

Kuidas hooldada?

Aknapesurobotid võivad tunduda väga keerulised, kuid nende eest korralikult on lihtne. Järgi kasutusjuhendi näpunäiteid ja nii suurendad oma roboti eluiga oluliselt.

Pela iga kasutuskorda pühi üle roboti roomikud ning pese ja kuivata puhastusmopid. Mida sagedamini Sa aknaid pesed, seda parema tulemuse saad.

Täiendavad kasutusalad

Aknapesurobot pole mitte ainult akende pesemisel hea. Temaga saab edukalt puhastada peegleid, dušikabiini seinu, siledaid plaate vannitoa seinas. Sellega saab ka põrandat pesta. Kuna aknapesuroboti mopid on väiksed, siis las peseb põrandaid robottolmuimeja.

Aknapuhastusrobot ja ilm

Kui puhastate aknaid väljast, ei tööta aknapesurobot iga ilmaga. Seda ei saa kasutada vihma ja lumega, samuti pole puhastustulemus kiita, kui päike otse aknale paistab. Paljude aknapesurobotite kasutusjuhendis on mainitud, et nad ei tööta alla kümne soojakraadise ilmaga. Winbee 770 töötab isegi nullkraadise ilmaga.

Õhukesed peeglid ja klaasid

Kui Sa tahad aknapesurobotit peeglite puhastamiseks kasutada, siis tea, et õhukesed peeglid võivad roboti raskuse tõttu katki minna. Sama võib juhtuda vanaaegsete õhukeste aknaklaasidega. Neid on mõistlik käsitsi puhastada.

Akutoitega aknapesurobotid

Kuigi akutoitega aknapesurobotid võivad mugavamad kasutada olla, on aku keskmine tööaeg tavaliselt 30 minutit või vähem. Kui tahad korraga palju aknaid puhastada, peaksid ostma vooluvõrgust töötava mudeli. Väga ebamugav on aku laadimise pärast töö pooleli jätta.

Triibud peale aknapesu

Kui akendele jäävad peale pesu triibud, siis on selles süüdi määrdunud mopp. Pese moppe peale iga kasutuskorda, soovitavalt pesumasinas (kui kasutusjuhendis teisiti pole märgitud). Kui tahad korraga palju aknaid pesta, võiksid varumoppe soetada.

Müratase

Igal aknapesurobotil on mootor, see tähendab, et ta teeb müra. Kuid aknapesurobotid on enamiku teiste kodumasinatega võrreldes suhteliselt vaiksed.

Lõpetuseks

Aknapesurobotid on muutnud paljude inimeste koduste tööde tegemise lihtsamaks. Pole vaja turnida redelil, et ulatuda kõrgete akende ülemistesse nurkadesse. Samuti on need suureks abiks ettevõtjatele, kelle äridel on vitriinaknad, mis peavad kogu aeg puhtad olema, et head muljet jätta.

Mybot.ee on kolinud!

Kõik meie tuntud tooted ning teenused on leitavad uuelt veebilehelt.


Alates 2024. aastast tegutseme uuel veebilehel: https://robotec.pro/et/

This will close in 20 seconds

Scroll to Top