robottolmuimeja loomakarvad

Robottolmuimeja ja loomakarvad – Milliseid näitajaid valimisel arvestada?

Meilt on mitmeid kordi küsitud, et milline robottolmuimeja on parim imemaks erinevaid loomakarvu. Ilmselge on see, et robottolmuimejad on loomaomanikele suurepäraseks viisiks oma igapäevaelu lihtsamaks muuta. Millist, aga valida? Milline robottolmuimeja saab kõige paremini hakkama koerakarvadega ning milline kassikarvadega? Järgnevas blogipostituses anname nendele küsimustele vastused ning vaatame üle, milliseid parameetreid võiksid loomaomanikud robottolmuimeja valimisel arvestada.

Eelarve

Nagu iga teisegi kodumasina või asja puhul, mida soetamas oled, on üheks määravaks faktoriks hind. Enne seadme valimise alustamist tee kindlaks kui palju oled nõus robottolmuimeja eest maksma? Tihtipeale oleneb just eelarvest see, milliste ning kui kõrgtehnoloogiliste omadustega robottolmuimeja soetada saad.

Üldjuhul jagunevad robottolmuimejad kaheks:

  • Nutikad, lasersüsteemiga kodu kaardistavad masinad
  • Vähemnutikad, väiksema arvu lisafunktsioonidega robottolmuimejad

Esimeses kategoorias olevate arenenumate robottolmuimejate hinnad algavad tavaliselt 500. Eurost samal ajal kui erinevaid nutifunktsioone mitteomavaid roboteid, mis oma tööga siiski väga hästi hakkama saavad, saab soetada 200-400 Euroga.

Imemisvõime

Lubasime sissejuhatuses rääkida robottolmuimeja ja loomakarvade koristamisega seonduvast nii, et on viimane aeg sellega pihta hakata.

Pole vahet kas tegemist on koerakarvade või kassikarvadega – üheks tähtsaimaks omaduseks, mida ühe hea loomakarvadega võitleva robottolmuimeja valimisel, vaadata võiks on seadme võimsus. Just võimsus on tihtipeale see, mis koristuskvaliteedi juures määravaks saab. Seda eriti vaipadel.

Just imemisvõime poolest on mybot.ee robotid teistest Eesti turul tegutsevatest brändidest mäekõrguselt üle. Meie uusima ning parima mudeli M8 Pro imemisvõimsus on koguni 3200 Pa. Mõnevõrra odavamas hinnaklassis olevate M7 Pro ning Proscenic U6 imemisvõimsused on mõlemal 2600-2700 Pa, samal ajal kui pea kolm korda kallimal iRobot S9-l on antud näitajaks 2500.

võimsaim robottolmuimeja
M8 Pro – võimsaim robottolmuimeja

Ka meie odavamaim mudel robottolmuimeja 850T näol omab oma hinnakategoorias väga häid näitajaid, mis on tehases sooritatud testide tingimustes küündinud lausa kuni 3000 Pa-ni.

Kodu ülesehitus

Siinkohal peame silmis ennekõige näiteks erinevate treppide arvu. Kui su kodus on palju treppe, siis pead arvestama sellega, et sellist robottolmuimejat, mis mööda treppe ronida oskab ning neid samal ajal ka puhastada mõistab, pole olemas. Robotit võid küll iseseisvalt korruste vahel liigutada, kuid trepid pead siiski kõigest ise puhtaks tegema.

Puhastatavad pinnad

Ka põranda materjali peaks roboti valimisel arvesse võtma. Üldiselt saavad enamik robottolmuimejad kõvadel pindadel loomakarvade imemisega hästi hakkama, kuid just pehmed vaibad on need, mis terad sõkaldest eristavad. Kui sul on kodus pehmed vaibad, kus loomadele puhata meeldib, siis peaksid kindlasti just võimsamate masinate poole vaatama. Kui vaipu pole, saab tõenäoliselt ka odavamas hinnaklassis omasin oodatava tööga hästi hakkama.

Aku mahutavus

Aku mahutavus ehk kestvus määrab üldiselt ära selle kui võimas üks robottolmuimeja on ning kui kaua ta tööd suudab teha. On ilmne, et võimas koristusrežiim kulutab rohkem akut ning seega võiks võimsa robottolmuimeja aku mahutavus olla samuti suurem.

Meie parimate mudelite aku mahutavus on 5200 mAh ning see võimaldab neil järjest töötada tunde. Ka maksimaalsel võimsusel. Suuremat aku mahutavust Eesti turul ei leia. Rohkem M8 Pro roboti kohta vaata siit:

Filter

Tänapäeva robottolmuimejate juures on HEPA filtri olemasolu juba pigem standardiks saanud. HEPA filter aitab kaasa kodu puhastamisele allergeenidest ning soodustab probleemidevähesema elukeskkonna tekitamist just allergikutele.

Kokkuvõte

Loodetavasti andis see põgus ülevaade sulle natukene rohkem aimu, millist robottolmuimejat loomaomanikuna soetada. Just praegu oleks tõenäoliselt kõige targem seda teha, sest meie e-poes on käimas augusti lõpuni kampaania, kus mitmed robottolmuimejad on saadaval allahindlusega. Endale sobiva masina valimist alusta siit.

Kogu tootevalik on laos olemas. Tellides tööpäeval enne kella 15:00, jõuab toode järgmisel päeval Sinuni. Küsimuste korral helista (+372 53848289) või kirjuta meile (info@mybot.ee) julgelt.

Artikkel meeldis? Siis ole hea ja palun jaga seda ka sõpradele:
Scroll to Top