robottolmuimeja loomakarvad

Robottolmuimeja ja loomakarvad – milliseid näitajaid valimisel arvestada?

Meilt on mitmeid kordi küsitud, et milline robottolmuimeja on parim imemaks erinevaid loomakarvu. Ilmselge on see, et robottolmuimejad on loomaomanikele suurepäraseks viisiks oma igapäevaelu lihtsamaks muuta. Millist aga valida? Milline robottolmuimeja saab kõige paremini hakkama koerakarvadega ning milline kassikarvadega? Järgnevas blogipostituses anname nendele küsimustele vastused ning vaatame üle, milliseid parameetreid võiksid loomaomanikud robottolmuimeja valimisel arvestada.

Eelarve

Nagu iga teisegi kodumasina või asja puhul, mida soetamas oled, on üheks määravaks faktoriks hind. Enne seadme valimise alustamist tee kindlaks, kui palju oled nõus robottolmuimeja eest maksma? Tihtipeale oleneb just eelarvest see, milliste ning kui kõrgtehnoloogiliste omadustega robottolmuimeja soetada saad.

Üldjuhul jagunevad robottolmuimejad kaheks:

  • Nutikad, lasersüsteemiga kodu kaardistavad masinad
  • Vähemnutikad, väiksema arvu lisafunktsioonidega robottolmuimejad

Esimeses kategoorias olevate arenenumate robottolmuimejate hinnad algavad tavaliselt 500 eurost, samal ajal kui erinevaid nutifunktsioone mitteomavaid roboteid, mis oma tööga siiski väga hästi hakkama saavad, saab soetada 200-400 euroga.

Imemisvõime

Lubasime sissejuhatuses rääkida robottolmuimeja ja loomakarvade koristamisega seonduvast, nii et on viimane aeg sellega pihta hakata.

Pole vahet, kas tegemist on koerakarvade või kassikarvadega – üheks tähtsaimaks omaduseks, mida ühe hea loomakarvadega võitleva robottolmuimeja valimisel vaadata võiks, on seadme võimsus. Just võimsus on tihtipeale see, mis koristuskvaliteedi juures määravaks saab. Seda eriti vaipadel.

Just imemisvõime poolest on paljud mybot.ee robotid teistest Eesti turul tegutsevatest brändidest mäekõrguselt üle. Meie ühe uusima ning parima mudeli Deebot X1 Omni imemisvõimsus on koguni 5000 Pa. Sama imamisvõimsusega võib uhkustada ka Deebot X1 Plus. Mõnevõrra odavamas hinnaklassis oleva M8 imemisvõimsus on ligikaudu 2600-2700 Pa, samal ajal kui pea kolm korda kallimal iRobot S9-l on antud näitajaks 2500.

DEEBOT X1 OMNI jaamaga
DEEBOT X1 OMNI jaamaga

Ka meie odavamaim mudel robottolmuimeja 850T näol omab oma hinnakategoorias väga häid näitajaid, mis on tehases sooritatud testide tingimustes küündinud lausa kuni 3000 Pa-ni.

Harjaste tüüp

Üheks olulisemaks omaduseks loomakarvadega toimetulekuks on robottolmuimejatel peaharjase ülesehitus ning materjal. Enamik robottolmuimejaid kasutavad ühest karvadega varustatud peaharjasest, kuid on üks mudel, mis sellepoolest kõikidest teistest eristub. Selleks on Deebot T9 Aivi. Nimelt on antud seadmel 2 peaharjast, mis on valmistatud kummist. Kummist peaharjased tagavad selle, et igasugused looma- ning juuksekarvad ei keerduks ümber rulli või kui need seda teevad, siis oleks neid sealt vähemasti võimalikult lihtne eemaldada.

Iga tavalise robottolmuimeja omanik võib kinnitada kui tüütuks peaharjase iganädalane, või lausa igapäevane, puhastamine võib muutuda.

Kodu ülesehitus

Siinkohal peame silmis ennekõike näiteks erinevate treppide arvu. Kui su kodus on palju treppe, siis pead arvestama sellega, et sellist robottolmuimejat, mis mööda treppe ronida oskab ning neid samal ajal ka puhastada mõistab, pole olemas. Robotit võid küll ise korruste vahel liigutada, kuid trepid pead siiski sodist ise puhtaks tegema.

Puhastatavad pinnad

Ka põranda materjali peaks roboti valimisel arvesse võtma. Üldiselt saavad enamik robottolmuimejad kõvadel pindadel loomakarvade imemisega hästi hakkama, kuid just pehmed vaibad on need, mis terad sõkaldest eristavad. Kui sul on kodus pehmed vaibad, kus loomadele puhata meeldib, siis peaksid kindlasti just võimsamate masinate poole vaatama. Kui vaipu pole, saab tõenäoliselt ka odavamas hinnaklassis masin oma tööga hästi hakkama.

Aku mahutavus

Aku mahutavus ehk kestvus määrab üldiselt ära selle, kui võimas üks robottolmuimeja on ning kui kaua ta tööd suudab teha. On ilmne, et võimas koristusrežiim kulutab rohkem akut ning seega võiks võimsa robottolmuimeja aku mahutavus olla samuti suurem.

Meie parimate mudelite aku mahutavus on 5200 mAh ning see võimaldab neil järjest töötada tunde. Ka maksimaalsel võimsusel. Suuremat aku mahutavust Eesti turul ei leia.

Rohkem Deebot T9 roboti kohta vaata siit:

Filter

Tänapäeva robottolmuimejate juures on HEPA filtri olemasolu juba pigem standardiks saanud. HEPA filter aitab kaasa kodu puhastamisele allergeenidest ning soodustab tolmuvabama elukeskkonna tekitamist just allergikutele.

Kokkuvõte

Kui soovid parimat robottolmuimejat just loomakarvade jaoks, siis selleks on kahtlemata Deebot T9 Aivi. Ülejjänud robotid selle tasemeni ei küündi.

Loodetavasti andis see põgus ülevaade sulle natukene rohkem aimu, millist robottolmuimejat loomaomanikuna soetada. Just praegu oleks tõenäoliselt kõige targem seda teha, sest meie e-poes on käimas suve lõpuni kampaania, kus mitmed robottolmuimejad on saadaval allahindlusega. Endale sobiva masina valimist alusta siit.

Kogu tootevalik on laos olemas. Tellides tööpäeval enne kella 15:00, jõuab toode järgmisel päeval Sinuni. Küsimuste korral helista (+372 53848289) või kirjuta meile (info@mybot.ee) julgelt.

Mybot.ee on kolinud!

Kõik meie tuntud tooted ning teenused on leitavad uuelt veebilehelt.


Alates 2024. aastast tegutseme uuel veebilehel: https://robotec.pro/et/

This will close in 20 seconds

Scroll to Top