allergia

Kodused vahendid allergia leevendamiseks. Detailne juhend

Kevad ning suvi on meist enamike meie jaoks aastaaegadeks, mis seostuvad lillede, rannas veedetud päevade ning soojade grillõhtutega pere või sõprade ringis. Samas on kevad ning suvi paljude jaoks hoopis teistsuguse tähendusega, nimelt seostuvad need pidevalt erinevate allergiate all kannatamisega. Allergiate, mis ei piira mitte ainult meie tegevusvõimet, vaid teevad lisaks sellele ka üleüldise enesetunde ülimalt näruseks. Kõige hullemaks teeb asja see, et niiskes kliimas elades ei lõpe allergiad alati pärast neid aastaaegu ära, vaid kestavad ka edasi.

Teaduslike uuringute põhjal arvatakse, et ligikaudu 25% maailma rahvastikust vaevleb hooajaliste allergiate käes ning tulenevalt kliima soojenemisest on see protsent tõenäoliselt aasta-aastalt suurenemas. Hooajalised allergiad mõjutavad Sind ilma Su rahvust, vanust või sugu arvesse võtmata. Mõningad peamised tüübid on näiteks:

 • Õietolmu allergia
 • Tolmulesta allergia
 • Allergia teatud toidu vastu
 • Kassi allergia
 • Koera allergia
 • Allergia putukate hammustuste vastu
 • Allergia ilutoodete koostisosade vastu
 • Kloori allergia

Need on vaid mõned allergeenid, mis Sinu enesetundele halvasti võivad mõjuda. Allergiaid on igasuguseid ning kindlasti on neid veel palju ka avastamata. Allergia ravi näeb ette kas erinevate retseptiravimite või käsimüügiravimite võtmist. Ning kuigi sellised medikamendid võivad allergia tunnuste vastu aidata, siis võivad need meid ka uniseks või uimaseks teha. Sellest tulenevalt vaatamegi järgmises postituses, lisaks erinevatele allergia sümptomite, ka seda, milliseid alternatiivseid leevendusmeetodeid nende tüütute ilmingute vastu võimalik kasutada on.

Allergia tunnused ning sümptomid

Enne, kui saad hooajaliste allergiate vastu võitlusesse asuda, pead aru saama, millised on allergia tunnused. Seda selleks, et saaksid ikka 100% kindel olla, mille vastu meetmeid ette võtma hakkad. Järgnevast nimekirjast leiad peamised allergia tunnused ning sümptomind, kuid kui sa pole kindel, siis on kindlasti parim lahendus oma perearstiga ühenduse võtmine, et tema Sind edasi õigete spetsialistide juurde suunaks.

Enamlevinud sümptomid:

 • Nohu või voolav nina
 • Köhimine
 • Aevastamine
 • Sügelev nina või kurk
 • Sügelevad silmad
 • Paistes silmalaud
 • Väsimus

Nüüd, kui allergia tunnused on selgeks tehtud, oled tõenäoliselt valmis teada saama, mida nende vastu teha saab. Oluline on aga meeles pidada, et kui mingisugune allergia või muu tervisemure Sind piinab, on siiski kõige targem tegu oma perearstiga ühenduse võtmine.

Kodused vahendid allergia leevendamiseks

Kui tunned, et allergia hakab Sinust võitu saama ning Sul pole ei jõudu ega tahtmist mitte midagi teha, siis on just aeg sellele vastu võidelda. Tatise ninaga ning pidevalt aevastades on väga raske ennast midagi kasulikku tegema motiveerida. Sellepärast peaksidki oma allergiale leevendust otsima, et seejärel oma päevaga täisväärtuslikult edasi minna.

Õunaäädikas

Vähe on asju, milleks õunaäädikas ei kõlba. See sobib suurepäraselt nii salatitesse kui mõningatesse teistesse roogadesse. Sellega saab puhastada nii dušširuumi, kraanikaussi kui ka näiteks kohvimasinat. See võiks olla Sinu üheks põhiliseks abimeheks köögis ning lisaks kõigele saab seda ka allergiate leevendamiseks kasutada. Paljudel on meil see juba kodus nii või naa olemas, nii et pole lihtsamat asja, mida allergia leevendamiseks proovida. Muidugi ei ole see just kõige maitsvam asi, mida endale sisse võtta, kuid üks supilusikatäis võib aidata Sul oma enesetunnet parandada. Kui see on Sinu jaoks aga liiga kange, siis võid õunaäädikat lahjendada näiteks vee ning meega. Lihtsalt aseta supilusikatäis äädikat klaasi, vala peale vett ning lisa natukene mett.

Liiguta ennast

Kuigi enese liigutamine või trenni tegemine samal ajal, kui endal halb olla on, võib tunduda halva ideena, siis tegelikult see nii pole. Uuringud on näidanud, et enese füüsiline liigutamine võib allergia sümptomeid märkimisväärselt leevendada. Tark oleks muidugi enne õue jooksma või kõndima minemist kontrollida, et ega seal liialt õietolmu pole. Kui on, siis oleks targem oma treening ära teha tubastes tingimustes.

Puhasta oma ninasõõrmed

Kui Sul on allergilised sümptomid, siis on Sinu ninasõõrmed ning hingamisteed igasuguseid asju täis, mis panevad Sinu nina pidevalt voolama või sügelema. Hea mõte on neile üks korralik loputus teha. Võta apteegist Humer ning puhasta oma nina põhjalikult ära. Tõenäoliselt üllatud, kui palju see lihtne protseduur Su olemist paremaks muudab.

Tarvita kohalikku mett

Allergia sümptomid on Sinu keha viisiks öelda Sulle, et midagi on valesti või miski on sellele võõras. Kuna organismile aga niisama lihtsalt öelda ei saa, et õietolm ning sarnased allergeenid midagi halba ei ole, siis tuleks sellest muud moodi märku anda. Siinkohal tuleb mängu kohalik mesi. Mitte mingi suvaline poest ostetud kraam, vaid mesi, mis pärineb piirkonnast, kus Sa ise elad. Kuna mesilased korjavad mett enamjaolt kodu lähedal, siis on mesi suurepäraseks viisiks keha ümbritseva õietolmuga “tuttavaks teha”. Oluline on siinkohal meelde jätta, et see ei tookindlasti koheseid tulemusi, kuid pikas perspektiivis peaks kohalik mesi aitama Sul allergia sümptomeid vähendada. Võta iga päev üks või kaks teelusikatäit kohalikku mett ning alusta allergeenidele sõjaga juba täna.

mesi allergiate vastu

Õietolm

Sarnaselt meele tuleneb ka õietolm Sinu ümbruskonnast. Puista seda näiteks salatitele või muudele toitudele. Niiviisi tugevdad oma vastupidavust kohalike allergeenide vastu. Õietolm lisab toitudele ka meeldivat maitset nii, et kasu on mitmekordne.

Nõelravi

Jah, nõelravi ei ole küll päris kodune vahend, kuid mitmete allikate sõnul on see allergikutega imet teinud. Lisaks võib see aidata kaasa ka paljude muude tervisemurede lahendamisele. Niisiis võib nõelravi olla täiesti adekvaatseks viisiks, mida hooajaliste allergiate leevendamiseks proovida. Seda kindlasti vaid professionaalide juures.

Probiootikumid

Väga võimalik on, et Sinu hooajaline allergia on põhjustatud tulenevalt keha immuunsussüsteemi tasakaalust väljas olemisele. Selle vastu aitavad võidelda ning allergiaid leevendada probiootikumid. Kääritatud tooted on suurepärased probiootikumide allikad ning on lisaks ka väga maitsvad.

Muuda oma toitumisharjumisi

Ilmselt teavad kõik, et toitumisharjumused on need, mis Sinu immuunsussüsteemile suurt mõju avaldavad. Sellest sõltub Sinu keha haigustele vastupanuvõime ning sama kehtib ka allergiate kohta. Tegelikult on olemas isegi mõned toiduained, mis Sinu allergilisi sümptomeid hullemaks võivad muuta. Vaatame need üle.

Toidud, mis hooajalisi allergiasümptomeid hullemaks võivad muuta:

 • Ananass
 • Päevalilleseemned
 • Suhkur
 • Melon
 • Pähklid
 • Soja
 • Nisu
 • Banaan
 • Suvikõrvits

See nimekiri ei ole muidugi täiuslik ning kindlasti on olemas veelgi enam toite, mida allergiahooaegade ajal vältida tuleks. Need toidud ei pruugi Sinu võitlusele allergeenidega kaasa aidata. Parima dieedi koostamiseks tuleks kindlasti nõu pidada professionaalidega.

Järgnevalt vaatame mõndasi toiduaineid, mis Sinu olemist paremaks võivad muuta.

Toidud, mis allergiasümptomeid leevendavad:

 • Sibulad
 • Tuunikala
 • Kiivi
 • Kohalik mesi

Nõges

Nõgesed sisaldavad histamiini. Nende manustamine annab kehale märguande histamiini enam mitte toota ning sellel arvatakse olevat põletikke leevendav mõju. Sega nõgeselehti näiteks piparmündi ning meega ning niiviisi saad teha maitsva tee, mis võib kaasa aidata ka Sinu allergiasümptomite leevendamisele. Nagu kõiki ravimteesid, tuleb ka seda vaid teatud kuurina tarvitada.

allergia ja nõgesed

Joo vett

Vee joomine on oluline nii või naa. Olgu see siis allergiasümptomite leevendamiseks või mingil muul otstarbel, oma keha tuleb pidevalt puhta veega varustada.

Allergiate korral on tavaline, et ninasõõrmed muutuvad ülimalt kuivaks ning liialt vähese vee manustamine süvendab probleemi veelgi. Veepuudus on tervisele väga halb ning aitab kaasa allergiasümptomite tekkele. Ole tähelepanelik ning joo piisavalt vett kogu päeva vältel. Kindlasti üllatud, kui palju paremaks Sinu olemine muutub.

Soeta robottolmuimeja

Oma kodu võimalikult tolmuvabana hoidmine on üheks eelduseks allergia tekkimiste vastu või nende sümptomite leevendamiseks. Niisiis tuleks oma kodu koristada nii tihti kui võimalik. Ilmselgelt on seda ise igapäevaselt teha ülimalt tüütu ning põhimõtteliselt ka võimatu.

Siinkohal tulevad appi robottolmuimejad. Moodsaimatel masinatel on olemas HEPA filtrite süsteem, mis sobib suurepäraselt just allergikutele. HEPA filtrid püüvad halvad mikroskoopilised osakesed lõksu ning vähendavad nende arvu Sinu kodus. Need aitavad kaasa nii õietolmu kui tavalise tolmu osakeste eemaldamisele Sinu kodust. Ning seda kasvõi igapäevaselt.

Mybot.ee robottolmuimejatel on kõikidel mitmekordne filtrite süsteem, mille hulka kuuluvad ka HEPA filtrid. Meie valikut saad vaadata siit.

Külasta oma perearsti

Nagu eelnevas artiklis rääkinud oleme, on olemas palju koduseid vahendeid, millega nii allergilisi sümptomeid leevendada kui nende tekkimist ära hoida. Kui need meetmed aga mõistliku aja jooksul ei aita, siis oleks kindlasti vajalik oma perearstiga konsulteerida. Tõenäoliselt kirjutab perearst Sulle välja vajalikud ravimid, et saaksid jälle nautida täisväärtuslikku elu. Sest olgem ausad – kes ikka tahaks pidevalt allergiate käes piinelda? Ilusat kevadet!

Kasutatud kirjandus:

Healthline: Seasonal Allergies: Symptoms, Causes, and Treatment
Mayoclinic: Allergies
WebMD: Allergies: What are the symptoms and types?
Postimees: Nõgesepulber – superkraam loodusest

Mybot.ee on kolinud!

Kõik meie tuntud tooted ning teenused on leitavad uuelt veebilehelt.


Alates 2024. aastast tegutseme uuel veebilehel: https://robotec.pro/et/

This will close in 20 seconds

Scroll to Top