koristus

7 nippi, kuidas kevadine suurpuhastus võimalikult efektiivselt läbi viia

Õhus on taaskord tunda kevadet. Linnud laulavad, rohi tärkab ning puudele on tasapisi hakanud lehed tekkima. Kodukoristuses ei tähenda see muud kui seda, et aeg on käes üheks korralikuks kevadiseks suurpuhastuseks. Kui sinu kodu veel “talvisel režiimil” ning vajaks hädasti ühte põhjalikku suurpuhastust, siis loe edasi. Saad teada väärtuslikke nippe, mida koristades kõrva taha panna.

Võta ette üks tuba korraga

Nagu Eestile on kombeks üks president korraga, võiks ka koristamisel lähtuda samast printsiibist. Võta ette üks tuba korraga. See on kõige efektiivsem viis, et koristus võimalikult põhjalikult läbi viia. Eriti kevadel. Tee kasvõi iga toa kohta nimekiri asjadest, mida vaja puhastada on ning seejärel hakka pihta. Esemed, mida sa alles hiljuti puhastasid, võid vahele jätta. Keskendu neile asjadele, mida kogu talve ignoreerinud oled.

Organiseeri ning viska ära, mida sa ei vaja

Üks kevadise suurpuhastuse prioriteete peaks olema asjadest, mida sa ei vaja, vabanemine. Praegu on just parim aeg, et kasutada ära kevadist “uue ning värske alguse” soovi ning visata ära kõik, mida sa ei vaja. Vabane asjadest, mis sind tagasi hoiavad ning alusta puhtalt lehelt. Jaga oma asjad nelja kategooriasse:

  • Prügi
  • Äraandmiseks
  • Ladustamiseks
  • Kasutamiseks

Antud kategooriad aitavad sul oma vara teises valguses vaadata ning efektiivsemat suurpuhastust läbi viia. Pane mittevajalikud asjad osta.ee-sse müüki või anna heategevuseks.

Akende pesuks kasuta aknapesurobotit

Akende pesu on tüütu. See on siililegi selge. Siinkohal tuleb nutikale perenaisele appi aknapesurobot. Meie tootevalikust leiad aknapesuroboti ibeeasy winbee 770, mis on omaalal tõeline tipptegija.

Erinevalt paljudest teistest aknapesurobotitest saab Winbee 770 suurepäraselt aknapesuga hakkama ka näiteks siis kui õues on temperatuur 0 kraadi juures. Nii mõningad aknapesurobotid vajavad efektiivseks tööks ligikaudu 10 kraadist temperatuuri. Lisaks sellele ei osutu antud masinale probleemiks ka näiteks pehmed aknapealsed aknakatted. Nii mõnigi aknapesurobot annab, aga nendega kokkupuutudes veateate, sest ei suuda aknaäärt leida. Winbee 770-ga see nii ei ole.

Kõige parem omadus, mis Winbee 770 sõkaldest eristab, on see, et antud aknapesurobot koosneb kahest erinevast mopist. Esimene mopp liigub ning teeb inimese käeliigutusele sarnast liigutust, mis omakorda aitab aknad tunduvalt puhtamaks teda kui konkurentide masinad.

Kaasa ka pereliikmed

Kui vajad koristamisel abi, siis kaasa ka oma ülejäänud perekond. Pole mõtet üksi rassida kui sul selline ressurss kodust võtta on. Isegi kõige laisem abiline on mingil määral kasulik. Kaasa kogu oma perekond ning suurpuhastus läheb libedamalt ning võib-olla ka lõbusamalt.

Tee ära hooajalised puhastusülesanded

Kevad on tihtipeale ajaks, kus inimesed võtavad ette just teatud tüüpi koristamis- või puhastusülesandeid. Kogu sügise ning talve saab neid vältida, kuid nüüd on viimane aeg need ette võtta. Kuigi neid tegevusi peab võib-olla tegema vaid üks või kaks korda aastas, siis on need suureks abiks aitamaks sul oma kodu välimust parandada. Akende pesu, välimööbli pesemine ning grilli puhastamine on asjad, mis tuleks just nüüd ära teha.

Ära mine puhastusvahenditega hulluks

Kaubanduskeskuste riiulid on erinevatest koristamisvahenditest lausa pungil ning nende vahel valiku tegemine võib ausalt öeldes pea valutama panna. Seda enam tuleks puhastusvahendite valimisel kasutada talupojamõistust ning mitte lähtuda vanasõnast “mida rohkem seda uhkem”. Suur hulk koristusvahendeid tähendab kahjuks ka seda, et sinu riiulid uputavad erinevatest toodetest ning juba ainuüksi nende korrashoidmine võib omamoodi väljakutseks osutuda.

Proovi kiusatusest, osta kõikvõimalikke erinevaid puhastustooteid, üle saada ning keskendu peamisele. Tõelised kodukoristuse kangelased on vana hea mikrofiibrist lapp ning üld-puhastusvahend. Või veel parem – otsi internetist mõni kodune puhastusvahendi retsept ning tee see ise valmis. Nii säästad lisaks rahale ka loodust.

Soeta endale robottolmuimeja või varstolmuimeja

Üheks parimaks automaatseks kodu korrashoiu nipiks on robottolmuimeja soetamine. Selle saad sättida kalendri järgi kasvõi igapäevaselt oma kodu koristama ning näiteks tolmuimemise võid niiviisi oma koristusnimekirjast sama hästi kui eemaldada.

Tänapäevased robottolmuimejad teevad sinu põrandada juba märkimisväärselt hästi puhtaks ning neid on ülimalt lihtne kasutada. Vaata mybot.ee robottolmuimejate valikut siit. Lisaks robottolmuimejale teevad koristamise lihtsamaks juhtmevabad akutolmuimejad ehk varstolmuimejad. Tülikas juhtmetega jahmerdamine ning kobaka masina kaasaskandmine jääb ära ning koristus on tunduvalt lihtsam ning mugavam.

Nii meie robottolmuimejad kui varstolmuimejad on varustatud HEPA filtritega, mis aitavad kaasa sellele, et sinu kodu oleks allergiavabam ning et väiksemaid tolmuosakesi lendleks vähem ringi.

Juuruta sisse uued koristamisharjumused

Just kevadine suurpuhastus on suurepäraseks ajaks kui algata oma kodus uued, puhtust hoidvad harjumused. Lisaks igapäevasele kodu korrashoiule aitab see sul järgmisel kevadel suurpuhastusega kiiremini ning vähesema vaevaga läbi ajada. Lihtsad kuni 15-minutilised koristusrutiinid iga kahe või kolme päeva tagant aitavad sul oma kodu puhta ning mõnusana hoida. Märgi plaani tegevused, mis selle 15 minuti hulka kuuluvad ning niiviisi hoiad kodu aastaläbi puhtana.

Mybot.ee on kolinud!

Kõik meie tuntud tooted ning teenused on leitavad uuelt veebilehelt.


Alates 2024. aastast tegutseme uuel veebilehel: https://robotec.pro/et/

This will close in 20 seconds

Scroll to Top