robottolmuimeja hooldamine

Robottolmuimeja hooldus. Kuidas seadme eest hoolitseda

Kuigi robottolmuimejad on mõeldud säästmaks sinu aega ning iseseisvalt töötama, siis kahjuks nad ennast ise hooldada ei oska. Lihtsam regulaarne hooldus on, aga ilmtingimata vajalik, et sinu väike abimees ikka oma tööd piisavalt hästi ning pikaajaliselt teeks.

Ilma hoolduseta võivad robottolmuimejad prahi üleskorjamise asemel seda hoopis ühest kohast teise lükata, üles keerutada või hoopiski juurde tekitada.Iseseisvalt hoolduse tegemisel tuleb tähelepanu pöörata just selle liikuvatele osadele, mida on kerge iseseisvalt puhastada. Järgnevas artiklis viskame pilgu peale, millele tuleks erilist tähelepanu pöörata.

Rattad

Umbes ühe korra kuu jooksul võiksid oma robottolmuimeja rattad üle kontrollida. Vaata, et nad poleks enda ümber kerinud juuksekarvu või, et nende vahele pole läinud liiva, kruusa või mingeid muid jubinaid. Juhul kui juuksekarvad nende ümber kerinud on, saad need eemaldada, kas kasutades nuga või näiteks ka kääre. Tolmu ja muu prahi eemaldamiseks on hea kasutada näiteks tavalise tolmuimeja otsa. Selle abil peaks rataste vahelt kogu sinna kogunenud mustuse kätte saama.

Kui robottolmuimeja rattad on hooldamata, koguneb nende ümber erinevat prahti, robotil on raskem liikuda ning ta ei pruugi pööramisega enam toime tulla. Lisaks sellele kulutab lisavastupanu ka kiiremini robottolmuimeja akut. Seega jälgi tähelepanelikult oma robottolmuimeja rataste töökorda!

Peahari

Üheks robottolmuimeja tähtsaimaks osaks on ilmselgelt selle peamine hari. Olenemata roboti tootjafirmast asub see alati roboti all ning seda pole võimalik mitte ära tunda. Nagu ka rataste puhul oleks tark see vähemalt kord kuus üle vaadata. Erinevalt ratastest koguneb põhilise harjase ümber alati juuksekarvu ning muud prahti. Seda olenemata tootjast.

Kui sinu robottolmuimejal on hari, mida saab eemaldada, siis tee seda. Seejärel kasuta nuga, kääre või spetsiaalset robottolmuimejaga kaasas olnud nuga, et juuksekarvad eemaldada. Seejärel võta taaskord appi tavaline tolmuimeja ning ime kogu praht ära ka sealt, kus harja eemaldades tühimik jäi.

Kui sinu robottolmuimeja kasutusjuhend seda lubab, siis võid harjase sooja vee all ka ära pesta. Eelnevalt kindlasti veendu, milliseid on tootjapoolsed ettekirjutused.

Kui harja pole võimalik eemaldada, siis piirdub kodune robottolmuimeja harjase hooldus lihtsalt sellelt juuksekarvade eemaldamisega. Oluline on märkida, et kui sa harja eemaldamiseks ühtegi kruvi ei leia või ei näe ning harjast pole võimalik ka muud moodi eemaldada, siis on see nimelt tootja poolt nii tehtud ning ära sa jumala eest seda vägisi lahti võtma hakka. Nii võid rikkuda garantiitingimusi ning mingisuguse tekkinud probleemi korral võib esineda olukord, kus pead paranduse eest omaenese rahaga tasuma.

Kõrvalharjased

Kõrvalharjased on väiksemad harjad, mis on mõeldud selleks, et nurkades ning seinaäärtes olev praht ikka roboti tolmukonteineris lõpetaks. Lisaks sellele funktsioonile aitavad nad mustust ka imemisauku suunata.

Üldjuhul peaksid nendega toimima sarnaselt nagu peaharjagagi. Eemalda need (mõnel robotil on neid 1, mõnel 2), puhasta juuksekarvadest, ime tolmuimejaga tolm ning praht ära ning aseta need taaskord oma kohtadele tagasi.

Kõrvalharjased peaksid olema eemaldatavad pea igal robottolmuimejal ning nende hooldus ei tohiks kellelgi üle jõu käia. Osadel isenditel tuleb selleks kasutada kruvikeerajat, kuid paljude uutemate masinate kõrvalharjased kinnituvad magneti abil. Magnet teeb nende vahetamise või ajutise eemaldamise ülilihtsaks.

Robottolmuimejate akud

Kui sinu robottolmuimeja on juba mitmeid aastaid sind truult teeninud, siis varem või hiljem märkad, et tema koristusaeg ei ole enam niivõrd pikk kui see oli masinat soetades. See on iseenesest paratamatu ning ega sellega muud teha polegi kui uus aku osta ning see robotil ära vahetada.

Selleks, et robottolmuimeja aku kauem vastu peaks, tegutse nagu eelnevas kolmes punktis mainisime – kindlusta roboti liikuvate osade võimalikult sujuv ning lisajõudu mittevajav töö.

Mida veel kõrva taha panna?

Kindlasti võiksid oma robottolmuimeja korra paari aasta jooksul viia ka nende ametlikesse esindustesse hooldusesse. Ametlikud hooldused teevad masinale põhjalikuma ülevaatuse, vahetavad kulunud osad ning puhastavad ja hooldavad masinaid ka sealt, kuhu sa ise ligi ei saa.

Proscenic robottolmuimejaid saad edukalt hooldada meie juures. Meie kvalifitseeritud tehnik võtab masina lahti ning puhastab selle igakülgselt. Lisaks inspekteerib ning annab nõu varuosade suhtes, mida oleks vaja vahetada või millele oleks mõtekas spetsiaalset tähelepanu pöörata. Meie hooldusteenuse saad soetada siit.

Kokkuvõte

Robottolmuimejate regulaarne hooldus on nii nende masinate eluea pikendamiseks kui funktsioonide töökorras hoidmiseks hädavajalik. Käesolevat kolme hooldusnippi on ise kodus väga lihtne sooritada ning ei tohiks mitte kellelgi konti murda. On ilmselge, et nii nagu näiteks oma autot, mootorsaagi või mis iganes liikuvate osadega masinat tuleb hooldada, peab tähelepanu pöörama ka oma robottolmuimejast sõbrale.

Mybot.ee on kolinud!

Kõik meie tuntud tooted ning teenused on leitavad uuelt veebilehelt.


Alates 2024. aastast tegutseme uuel veebilehel: https://robotec.pro/et/

This will close in 20 seconds

Scroll to Top