robottolmuimeja valimine

6 asja, millega tuleks enne robottolmuimeja valimist arvestada

Robottolmuimejad on viimastel aastatel tõsiselt oma populaarsust kasvatanud ning tänaseks hetkeks on Eestis tõenäoliselt rohkem kodusi, kus need olemas on kui neid kus nutikat masinat veel pole. Järgnevas blogipostituses vaataksime kiiresti üle mõningad tähtsaimad asjad, mida enne robottolmuimeja ostmist endale selgeks teha.

Miks inimesed pärast robottolmuimeja ostmist pettuda võivad?

Tõenäoliselt on see üheks peamiseks asjaks, miks ostjad robottolmuimejas pettuvad. See lihtsalt ei suuda teha seda, mida tootekirjelduses lubatud või teeb seda mitte piisavalt heal standardil. Väga raske on siinkohal mingeid õpetusi jagada, kuidas sellist olukorda vältida. Võib-olla tasuks meeles pidada lihtsalt seda, et kui robot maksab 200-300 Eurot, siis ilmselgelt ei saa sellel olla kõike kõige nutikamaid lisasid.

Kindlasti ei taha ma öelda, et odavad robottolmuimejad oleks tingimata halvad. Ei ole, kuid arvestama peab, et need on pigem mõeldud väiksematesse kodudesse ning vähemnõudlikemasse kodudesse. Hea nipp, mida veel orientiiriks võtta, on see, et arvesta pigem umbes 20% vähemaga kui roboti tootjapoolsed kirjeldused ette näevad.

Millist robottolmuimejat valida?

Kõigepealt tuleks kindlaks teha omaenda soovid ning vajadused. Millele enne otsustamist mõelda?

  • Kui suur on sinu kodu?

Tahest-tahtmata on odavamad robottolmuimejad loodud ikka väiksemate ruumide koristamiseks. Nad ei saa lihtsalt suurtemate pindadega hakkama. Isegi kui nende aku seda lubab, siis võivad nad ära eksida või mõne toa vahele jätta.

  • Kas tahad, et sinu kodu oleks lihtsalt korras või soovid ka erinevaid mugavusfunktsioone?

Soodsamad robotid ei võimalda tavaliselt virtuaalseinu, vaid kindlate tubade koristamist ega muid sarnaseid põnevaid funktsioone. Ülimugav on saata robot, aplikatsiooni abil, vaid näiteks mustaks saanud esikut koristama. Või määrata lastetoale ajutine virtuaalsein, et robot mänguasju täis tuppa ronima ei hakkaks. Nutikamad masinad nagu näiteks M7 Pro selliseid võimalusi pakuvad.

  • Kas tahad, et robotil oleks ka mopifunktsioon?

Tänapäeval on turul juba ka mitmeid soodsamas hinnaklassis olevaid robottolmuimejaid, mis märgpesuga sama hästi hakkama saavad kui kallimad versioonid. See pole iseenesest põhjuseks, et kindlasti kallim robot valida. Näiteks Proscenic 830 mopifunktsioon on igati arvestatav. Täielikku tipptaset pakub aga robottolmuimeja U6, mis suudab nii märg- kui kuivpesu sooritada samaaegselt.

Millega kindlasti robotit soetades arvestama peab?

Robottolmuimejat, mis mitte kuhugi kinni ei jääks, pole olemas.

Robottolmuimejad ei ole veel nii targad, et nad oskaks ennast juhtmest, sisse imetud kardinast või vaiba narmastest väga edukalt vabastada. Mõnikord see muidugi õnnestub, kuid enamjaolt mitte. Pärast robottolmuimeja ostmist saad ilmselt paari korraga aru, millised kohad sinu kodus on robotile üle jõu käivad ning seejärel saad need enne igat imemiskorda likvideerida või, siis oma kodust üldse eemaldada.

Üldiselt tekitavad robottolmuimejatele liikumisraskusi järgnevad elemendid:

  • Pehmed või pikkade narmastega vaibad. Pehmete vaipade all pean ma silmas neid, mille robot kortsu lükkab ning, siis selle peale kinni jääb. Narmad võib ta endale lihtsalt “sisse süüa” ning seejärel seisma jääda. Tavaliselt ei saa robotid hästi hakkama ka igasuguste väikeste vannitoavaipade ja muude säärastega. Ka neid kipuvad nad põrandatel ringi liigutama ning kortsu lükkama.
  • Pikad maani ulatavad kardinad. Kui sul kodus sellised on, siis võid kindel olla, et robot need nahka paneb ning seejärel seisma jääb. Kardinaid ei tohiks meie kogemusel selline asi rikkuda (kui need just lumivalged poled), kuid targem oleks need ikkagi enne masina tööle seadmist üles tõsta.
  • Juhtmepuntrad. Ka juhtmepuntratesse võib robot kinni jääda. Isegi kui ta seda ei tee, siis on tal sealt raske koristada. Erilist vabandust põrandalt juhtmepuntraid hoida ei tohiks sul niikuinii olla nii, et parem oleks need oma kodust üleüldse ära likvideerida.

Robottolmuimeja ei tee vaipu puhtaks

Ka see on paraku fakt, et kui sul on kodus ikka näiteks lambanahk või mõni muu ülimalt pehme vaip, siis robottolmuimeja lihtsalt ei saa sealt kõike tolmu ning mustust kätte. Olgu ta kui hea tahes, see pole lihtsalt võimalik. Sama võib öelda porivaipade kohta.

Mopifunktsiooniga robottolmuimeja ei pese põrandat puhtaks

Mopifunktsioon on robottolmuimejate juures üsnagi uueks leiutiseks seega jah – mitte ükski masin ei suuda hetkel teha mopiga põrandat samaväärselt puhtaks kui sa seda ise käsimopiga teeks. Nii, et ära sellele looda. Küll, aga saab mopiga robottolmuimeja hakkama kergemate plekkidega ning aitab põranda puhtaks tegemisele, pärast tolmu imemist, kõvasti kaasa.

Millist robottolmuimejat osta?

Proscenic M7 Pro – Robottolmuimeja kõige nõudlikumale inimesele, mis on varustatud kõigi moodsaimate lisafunktsioonidega ning millele saab kaasa soetada ka puhastusjaama. Sobib tootja sõnul kuni 300 m2 suurustesse kodudesse. Meie soovitus oleks kuni ca 200 m2 suurune koristuspind. Loe täpsemat kirjeldust siit.

Proscenic U6 – On M7 edasiarendus. Muud vahet neil kahel robotil ei ole kui see, et U6 suudab lisaks põrandate puhtaks imemisele need ka samaaegselt ära pesta. M7 suudab küll pesta, aga mitte samaaegselt.

Proscenic 830P – Soodne mopiga robottolmuimeja ilma märkimisväärsete lisafunktsioonideta. Sobib tootja sõnul kuni 120 m2 suurustesse kodudesse. Meie soovitus oleks kuni ca 80 m2 suurune koristuspind. Sobib ideaalselt väiksematesse korteritesse, kontoritubadesse või teise robotina näiteks eramaja teist korrust korras hoidma. Loe täpsemat kirjeldust siit.

Proscenic 820P – Soodne robottolmuimeja ilma märkimisväärsete lisafunktsioonideta. Sobib tootja sõnul kuni 120 m2 suurustesse kodudesse. Meie soovitus oleks kuni ca 80 m2 suurune koristuspind. Sobib ideaalselt väiksematesse korteritesse, kontoritubadesse või teise robotina näiteks eramaja teist korrust korras hoidma. Loe täpsemat kirjeldust siit.

Loodetavasti said siit artiklist vähegi aimu, mida robottolmuimeja soetamisel tähele tuleks panna ning millist Sul endalgi vaja võiks minna. Kui tekkis lisaküsimusi, siis võta meiega ühendust: info@mybot.ee

myBot.ee Meeskond

Artikkel meeldis? Siis ole hea ja palun jaga seda ka sõpradele:
Scroll to Top